Péče o těhotné

Čas tehotensvi je pro ženu krásným časem proměn. Mění se fyzicky a přicházejí také proměny v cítění a reagování. Jsme přesvědčeni, že by to měl být čas příjemného očekávání, ale nebývá to vždy tak. S příchodem dítěte se často objevují nové strachy a obavy,  které do té doby žena neměla. Otevírají se i strachy ostatních členů rodiny a neléčená traumata spojená s těhotenstvími a porody. Objevují se otázky :  Je všechno v pořádku?  Bude moje miminko zdravé?  Zvládnu to?  Budeme mít dost prostředků na zabezpečení rodiny? Neubližuji svému miminku,  když….  Změní se nějak naše vztahy?

Období těhotenství je magické. Děťátko už od samého početí vnímá vše, co se kolem něj děje, co se říká, jak ho hodnotí lékaři, jak se maminka i tatínek cíti a co si myslí, o čem pochybují, čeho se obávají, co očekávají, co jim dělá radost, co starost, co je správné, co by mělo být jinak …

Na základě vlastního nastavení a všech těchto vlivů si dítě vytváří vlastní úsudky o sobě, o rodičich, o světě a o tom, co ho tam venku čeká.  Tyto úsudky jsou tak silné, že člověka provázejí životem i po narození a jsou základem jeho psychosomatického kódu, tedy toho, jak bude v životě reagovat a jak se v určitých situacich bude citit a jak se bude chovat.

Tatínkové dlouhou dobu zůstavaji vně změn, které se dějou uvnitř ženy. Často nereagují tak, jak by si partnerka přála, protože z jejich pohledu, se ještě nic neděje, zatímco žena prožívá propojení s dítětem od samého počátku. Přesto i tatínkovy postoje a obavy ovlivňují dítě a jeho vývoj, zrovna tak i porod a jeho průběh. Často se u mužů po narození ditěte objevují horečky nebo rýma a somaticky reagují na tuto velkou změnu v jejich životě.

Milé maminky a tatínkové.  pokud chcete vědět, jak se vaše det’átko citi a jestli potřebuje nějak pohladit, doladit nebo si vyjasnit některé prožitky, prijd’te.  Pomocí kineziologického testu ( test svalového napětí těla) najdeme situaci, která byla stresující, zjistíme všechno potřebné a zharmonizujeme deťátko i vás.  Také pokud se obáváte porodu nebo Vás trápí jakékoliv  problémy, úzkosti, přijďte a nechte se opečovat.